Přeskočit na obsah

Citlivá uzavírka na hlavním tahu z Českých Budějovic na Plzeň

Motoristy, ale i místní obyvatele jihočeské Blatné, Sedlice a okolí, čeká v průběhu července silné dopravní omezení. Úplná uzavírka na zhruba desetikilometrovém úseku od obory v Blatné až kousek za obec Sedlice na severozápadě Jihočeského kraje započne v pondělí 6. července hodinu před půlnocí a potrvá až do čtyř hodin ráno v úterý 21. července letošního roku.

Důvodem uzavírky je plánovaná kompletní rekonstrukce hned trojice železničních přejezdů, na kterých se v uvedeném úseku kříží frekventovaná silnice s železničními kolejemi. První z nich stojí nedaleko zámecké obory těsně před Blatnou. Druhý přejezd leží poblíž Němčic a třetí směrem k motorestu Starý Bor za Sedlicí. Součástí rekonstrukce je zřízení nového železničního spodku a svršku, kompletní výměna povrchů a instalace závor.

Náročné rekonstrukční práce si vyžádají zřízení několika objízdných tras, ale také dočasné zrušení řady zastávek linkové osobní dopravy.

Veškerý tranzit, tedy hlavní objízdná trasa, povede od exitu Nová Hospoda, přes Strakonice, Katovice, Horažďovice do Nepomuku.

Obdobná je rovněž objížďka, určená pouze osobním automobilům. Začíná také exitem Nová Hospoda a vede dále přes Strakonice, Hubenov, Záboří a Blatnou.

V samotném městě Blatná bude značena místní objížďka a místní obyvatelé z okolí budou dozajista využívat zejména objízdnou trasu mezi Blatnou, Sedlicemi a Škvořeticemi.

Další možností, jak se místům, na kterých se bude pracovat vyhnout, bude objízdná trasa bez omezení přes Mirotice na Lom – Myštice a Blatnou.

Stavební práce si, jak již bylo avizováno výše, vyžádají také zrušení několika zastávek linkových spojů. Týká se vnitřních linek samotného města Blatná a také meziměstských spojů, které inkriminovaným úsekem vedou z Českých Budějovic, Strakonic, Písku, či Příbrami. Všechny zastávky, které budou v uváděném termínu dočasně zrušeny, budou ještě před samotnou uzavírkou označeny. Veřejnost se tak o jejich dočasném zrušení dozví z vylepených upozornění přímo na dotčených zastávkách.

Investorem akce je Správa železnic, dopravně-inženýrské opatření má na starost firma Signistav s. r. o. a samotné práce provede českobudějovická akciová společnost EDIKT.