Přeskočit na obsah

Další úspěch naší firmy

Vstup do roku, kdy si naše společnost připomene 30. výročí svého vzniku, nemohl být lepší. EDIKT a. s. si odnesl cenu Železniční stavba roku. Stalo se tak vlastně jen pár týdnů poté, co se stala naše společnost nositelem ocenění Stavební firmu roku 2019.

Dlouholetá poctivá práce našich zaměstnanců nese ovoce. Odráží se to nejen na postavení EDIKTu na stavebním trhu, rostoucí konkurenceschopnosti firmy, přístupu k zakázkám, ale také v úspěších v různých profesních soutěžích.

V poslední pracovní den prvního lednového pracovního týdne roku 2021 převzal generální ředitel společnosti Pavel Štindl z rukou generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody cenu Železniční stavba roku v kategorii rekonstrukce a opravy budov.

Oceněnou stavbou se stala realizace projektu „Rekonstrukce objektů pro přemístění HZS ČB a provozní budova SŽDC“.  Akce trvala jednadvacet měsíců a stavba byla předána a uvedena do zkušebního provozu loni v září. Zajímavostí na celém projektu bylo vícero, zmiňme alespoň jednu. Celý projekt byl ze strany SŽ uchopen jako pilotní pro další plánované stavby pro drážní hasiče napříč celou republikou, a tak byly na této stavbě odladěny provozní požadavky hasičů a zhodnoceno uspořádání v rámci budoucího provozu.

Další významné ocenění samozřejmě těší. Je však i podnětem, abychom se k podobným cenám přiblížili i v tomto roce.