Přeskočit na obsah

Děti ve Štěrboholích půjdou do školy jako nové

Také díky naší firmě, až se ve Štěrboholích prvního září rozezvučí první školní zvonění, mnozí školáci prvního stupně tamní základky svoji školu možná ani nepoznají. Přitom na její nové podobě se podepsali i oni. Návrh vzhledu fasády si vybraly děti sami! Kolaudace stavby je naplánovaná na 16. července.

EDIKT a. s. společně s dalšími dvěma firmami se už na sklonku loňského roku pustil do náročné přestavby školy, postavené z panelů v sedmdesátých letech minulého století, rozdělené na dvě části. Rekonstrukce se týká severní části školy, kde architekt navrhl nástavbu dvou pater, využití dvou atrií a kompletně změnu gastro provozu školy. Nezapomnělo se samozřejmě na propojení s jižní částí školy a také na zateplení objektu kontaktním systémem.

Štěrboholší školáčci budou mít v jednom z atrií zbrusu novou jídelnu hned vedle nové kuchyně, ve druhém atriu najdou novotou zářící gymnastický sál s vlastním vchodem, nezávislým na provozu školy. V nových patrech na ně čeká také osm nových kmenových tříd. A také učitelé zasednou v nové sborovně. Samozřejmostí je i výtah, umožňující bezbariérový přístup.