Přeskočit na obsah

Dosáhli jsme dalšího úspěchu

Vstup do letošního roku byl ve znamení úspěchu v podobě zisku ocenění Železniční stavba roku v kategorii rekonstrukce a opravy budov. Oceněnou stavbou tehdy byla Rekonstrukce objektů pro přemístění HZS ČB a provozní budova SŽ. Dříve než se rok s rokem sešel, dosáhla naše společnost v téže soutěži na ocenění nové! Zabodovali jsme v kategorii rekonstrukce a opravy mostů.

Vítěznou stavbou se stala „Rekonstrukce mostu v km 10,838 trati Rybník – Lipno nad Vltavou.“

Rekonstrukce mostu spočívala ze tří čtvrtin ve výměně nejvíce korozí zasažených prvků na nosné konstrukci a provedení nového nátěru na zůstávajících příhradových konstrukcích. Zbývající čtvrtina obsahovala sanaci původních kamenných opěr, výměnu prvků trakce a úpravu železničního svršku.

Veškeré dění, které se odehrává po proudu řeky Vltavy je přímo ovlivněno vodáckou sezónou, stavbu mostu nevyjímaje. Proto nás více než kdy jindy tlačil termín dokončení stavby, než sezóna vypukne, a vzhledem ke stanovené výluce bylo jasné, že na práce v letních měsících můžeme zapomenout. Přitom bylo nezbytné opískování a následné provedení nátěrů protikorozním ochranným prostředkem ve třech vrstvách, což není možné dělat při nízkých teplotách.

Přes tyto a možná i další nesnáze naši lidé, kteří dělají pro společnost EDIKT vše, co je v jejich silách a mnohdy i více, to zvládli a dílo se podařilo. Dokonce natolik dobře, že jsme se mohli po roce opět ucházet o ocenění nejvyšší. No a vyšlo to!