Přeskočit na obsah

EDIKT a Dobrodružství s technikou

Covid tomu chtěl, že slibně se rozvíjející výstava určená zejména dětským návštěvníkům pod názvem Dobrodružství s technikou si dala vynucenou dvouletou pauzu. Nicméně letos koncem června se českobudějovické výstaviště znovu otevřelo nejmladší generaci a stálo to za to!

Jak už sám název netradiční výstavy napovídá, stalo se i letošní, v pořadí již šesté, setkání příležitostí zábavnou formou přiblížit dětem i jejich dospělému doprovodu vědu, moderní technologie, tradiční řemesla a stroje všeho druhu. Vše si návštěvníci mohli nejen doslova osahat, ale na téměř šedesátce poutavých stanovišť shlédnout praktické ukázky, pokusy, modely, strojní zařízení v akci i zúčastnit se mnoha zábavných aktivit.

Na jednom ze stanovišť vystavoval i náš EDIKT. Pochlubil se nejen pro mnohé netradičním masivním nářadím, bez něhož se dneska téměř žádná dopravní stavba neobejde, ale také upoutal originální technikou, kterou si bylo možné i svým způsobem vyzkoušet. Zájem byl zejména o náš dvoucestný bagr včetně rotátoru, líbila se i pojízdná dílna pro opravy speciální drážní mechanizace, zájem byl i o zatáčečku a oblibě návštěvníků se těšil i minibagr značky Komatsu.

Dobrodružství s technikou se zkrátka vydařilo. Technika táhla a kdo ví, možná přispěla i k tomu, že mnohý z jejich dnešních mladých obdivovatelů časem třeba posílí i naši společnost!