Přeskočit na obsah

EDIKT mezi motorkáři

Nejen prací živ je člověk. Kromě zaměstnání a samosebou rodinného zázemí má i svoje koníčky. Ty bývají nejrůznější. Někdo chová králíky, jiný věnuje čas zahrádce, další holduje sportu, jsou zapálenci do chovu hadů, stavitelé lodí, modeláři, automobiloví a letečtí nadšenci, tanečníci i zpěváci a někteří, jako Ján Csizmazia se upsali motocyklům.

Populární stavbyvedoucí EDIKTu však neusedá za řídítka jen tak ledajaké motorky. Severoamerická značka motocyklů Victory je mezi znalci hodně ceněným jednostopým vozidlem. Zvláště, když vlastně nedávno společnost Polaris, která značku Victory Motorcycles vyráběla, zastavila po dlouhatánských desetiletích jejich výrobu, a tak další z přímo legendárních značek motorek odešla z trhu.

Naštěstí nadšenců, kteří když jim to počasí a čas dovolí, usedají na tyto stroje, nesou duch světově proslulé značky dál. Zvláště ve specializovaných motorkářských klubech. Takových, jakým je Victory Owners Club Czech, jehož je Ján Csizmazia členem. A to členem nikoliv ledajakým. Ostatně to dokázal na červnové Czech Republik International Rally. Protože je Johnik, jak mu v klubu všichni říkají, zřejmě uznávaným motorkářským bratrem, podařilo se mu na letošním velkém mezinárodním srazu ctitelů motorek Victory přímo okázale propagovat i náš EDIKT! Ostatně přiložený snímek je toho nádherným příkladem a slov k němu netřeba.

Honzo, my všichni, kteří za EDIKT takříkajíc dýcháme, ti za to moc a moc děkujeme. Jo a přejeme ti další tisíce bezpečných kilometrů v sedle tvého stroje!