Přeskočit na obsah

EDIKT opět úspěšný

Nemůže být snad nic lepšího, než do nového kalendářního roku vstoupit s prestižním oceněním práce, odvedené v roce minulém. Stalo se ve chvíli, kdy v průběhu slavnostního večera, spojeného s vyhlašováním soutěže Železniční stavba roku, převzal generální ředitel EDIKTu a. s. Pavel Štindl cenu pro vítěze v kategorii Rekonstrukce a opravy železničních tratí.

Ocenění bylo uděleno za revitalizaci některých úseků trati Lovosice – Česká Lípa, na které se spolu s naší akciovou společností podílela rovněž společnost s ručením omezeným AŽD Praha. Protože realizace tohoto projektu neobsahovala prostou výměnu spodků a svršků samotné železniční trati, přidejme k tomu alespoň pár informací.

V rámci stavby došlo na komplexní přestavbu zastávky Žalhostice, která se dnes může pyšnit dvěma novými nástupišti s přístřešky. Nové nástupiště má rovněž zastávka Trnovany u Litoměřic. V Leskovicích a Horní Řepčici se tamní nástupiště také opravila a získala tak nejen z pohledu cestujících nový vzhled.

Práce při revitalizaci rovněž pamatovaly na nezbytnou opravu některých železničních přejezdů na pozemních komunikacích. Ty dostaly zcela nové přejezdové zabezpečovací zařízení a jejich bezpečnost nejen pro motoristy se tak znatelně zvýšila.

Na pohyb cestujících v Žalhosticích a Litoměřicích nově dohlížejí kamerové systémy, což obě zastávky nejen modernizuje, ale především činí mnohem bezpečnějšími.

Pro pohyb vlakových souprav a lidí, kteří jimi cestují po revitalizované trati, je rovněž potěšující, že zbrusu nový svršek a nové zabezpečovací zařízení umožňuje zvýšit rychlost vlaků v některých úsecích až na velmi slušných 100 kilometrů v hodině.

Pro EDIKT a. s. a jeho zaměstnance je ovšem důležité, že na realizaci projektu se zúčastnily prakticky všechny divize společnosti a za odvedenou práci jim tak patří nejenom toto prestižní ocenění, ale zejména veliký dík!