Přeskočit na obsah

MFF VODA MOŘE OCEÁNY

Mezinárodní filmový festival VODA MOŘE OCEÁNY 2019 se blíží. Uskuteční se ve dnech 12. až 15. září 2019 v Hluboké nad Vltavou, má již šestnáctiletou tradici a naši tradiční podporu.

Je to soutěžní přehlídka dokumentárních filmů. Jejím cílem je prezentovat a ocenit filmová díla zabývající se vodním světem, podněcovat jejich další tvorbu v mezinárodním měřítku a rozšiřovat tak poznání lidí a hlavně prohlubovat jejich zájem o problematiku ochrany této oblasti životního prostředí, o dění ve světě pod vodou i na hladině nebo na březích vodních toků, jezer, moří a oceánů.

Věříme, že také naši zaměstnanci se stanou jeho aktivními účastníky. Možná Vás oslovím touto malou pozvánkou.

Nikoho asi nepřekvapí, že letošní filmová přehlídka zvolila jako hlavní téma aktuální a celosvětově hodně diskutovaný problém se znečišťováním oceánů plasty. Tomuto tématu se věnují především přednášky v rámci doprovodného programu festivalu, jako například plánované vystoupení na téma záchrana mořských želv a ochrana oceánů před plasty anebo beseda s provokativním názvem Zvítězí doba platová? Jsme-li už u doprovodného programu, musíme zmínit i výstavu velkoformátových fotografií Lukáše Sochy a Tomáše Vaňourka, kteří za devět měsíců projeli 32 zemí po stopách našich slavných cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Chybět nebude ani koncert Dana Bárty na náměstí a řada dalších lákadel, včetně besed se zahraničními hosty festivalu.

Samotná filmová přehlídka nabídne návštěvníkům něco kolem třicet titulů. Mnohé z nich se věnují práci potápěčů, jako například dechberoucí Potápěčská odysea. Milovníky historie možná upoutá třeba snímek Titanik – 20 let po natočení Cameronova oscarového filmu, do lákavých destinací diváky zavede film Divoký Karibik – Lovci, ale zastoupena bude i naše příroda, například dokumentárním snímkem Josefa Krčka Vltavský triptych.

Kompletní program festivalu naleznete na http://vodamoreoceany.eu/cs/program-festivalu/