Přeskočit na obsah

Naše dvě želízka v ohni

Tradiční soutěž o Prestižní stavbu jižních Čech letos vstupuje do svého XI. ročníku. Také tentokrát byla vyhlášena Českým svazem stavebních inženýrů ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě, Svazem podnikatelů ve stavebnictví ČR a Jihočeským krajem. Tento ročník se koná pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby.

Cílem současné soutěže PRESTA jižní Čechy je představit a ocenit kvality staveb, které se v našem regionu realizovaly v letech 2018 – 2020. Není třeba dodávat, že případná ocenění mají v rámci našeho oboru značnou cenu. Něco o tom víme, EDIKT se stal aktivním účastníkem několika předcházejících ročníků a neodcházel s prázdnou. Je tedy samozřejmé, že i do nového ročníku soutěže vstupujeme se svými želízky v ohni.

Letos jsme přihlásili hned dvě naše pozemní stavby. Tou první je Rekonstrukce objektů pro přemístění HZS České Budějovice a provozní budova SŽDC. Zajímavostí toho projektu je fakt, že byl ze strany Správy železnic uchopen jako projekt pilotní pro další plánované stavby pro drážní hasiče napříč celou republikou. A pravidelní čtenáři našich aktualit jistě vědí, že tato stavba již jedno významné ocenění získala a stala se Železniční stavbou roku 2020 v kategorii rekonstrukce a opravy budov.  

Druhou stavbou, která bude v soutěži hájit barvy společnosti EDIKT, je Bytový dům Nová ulice. Hotový objekt dozajista zaujme nestandardně řešenou fasádou. Ta se vymyká běžnému pojetí developerských bytových domů. Dům, který nás reprezentuje v prestižní soutěži, nejenže nabízí prostor ke kvalitnímu bydlení, ale svým architektonickým pojetím, které se nám zdařilo tak dobře prezentovat, velmi hezky zapadá do okolní zástavby. Také v tomto případě máme být na co hrdí.

Jak naše projekty v soutěži obstojí, se dozvíme již v polovině letošního dubna. Držme si palce!