Přeskočit na obsah

Noční koncerty pokračují

Po říjnovém nočním koncertu při demolici dálničního nadjezdu spojujícího obec Řitka s protilehlými Čisovicemi nás harmonogram záhy posunul do další etapy. Nyní pracujeme na jeho náhradě novým jednopólovým nadjezdem z T nosníků. Přálo a přeje nám počasí, a tak probíhají na stavbě mostu v obci Řitka práce dle stanoveného harmonogramu.

Přesunutí stavby původně plánované na hlavní stavební sezónu do zimního období přineslo i přes přízeň počasí nemalé úskalí. Z důvodu zimní údržby dálnice D4 je legislativně nepřípustné uzavření jednoho jízdního pásu, proto nebylo možné provést osazování nosníků standardním způsobem z dálnice a bylo nutno přeprojektovat tvar jedné opěry a uzpůsobit těleso stávající komunikace pro potřeby postavení jeřábu Liebherr LTM 1500 o nosnosti 500 tun a umožnění nájezdu šesti trajlerů s 34 metrů dlouhými a 57 tun vážícími nosníky. Obtížné, ale ne neproveditelné. Alespoň pro zaměstnance EDIKTu a jejich spolupracovníky.

Pro osazení nosníků byl stanoven první víkend měsíce února a na tento termín bylo zažádáno na uzavírkové komisi o vydání DIR na šest krátkodobých uzavírek dálnice D4 v nočních hodinách ze soboty na neděli, kdy byly nosníky za vysokého profesního nasazení osazeny – viz foto.