Přeskočit na obsah

Práce před nádražím nepotrvají dlouho

Obyvatelé a návštěvníci Českých Budějovic vědí, že se historická budova zdejšího nádraží obléká do restaurovaného a modernizovaného hávu. Pro stavbaře to znamenalo překonat nejedno úskalí, pro uživatele a cestující veřejnost řadu omezení. Nic příjemného, nicméně práce se chýlí ke konci.

Zatímco budova a její prostory již hlásí hotovo, přesunuly se práce ven na ulici. Vyměňuje se stávající dlažba, upravuje podloží, dojde i na předláždění prostoru pro vozy taxislužby a nezapomene se ani na instalaci nového mobiliáře – nové lavičky a koše i novou zastávku.

Veřejnost s tím, zdá se, plně nepočítala a stavební omezení nejednoho zaskočilo.

Na probíhající práce, které realizuje naše společnost EDIKT a. s., se proto podívejme podrobněji. Jsou rozděleny do dvou etap. V té první, která začala 23. října, došlo k uzavření severní části přilehlého chodníku, zastávka MHD se přesunula k Mercury a bývalé poliklinice. Důležité je, že přístup do odjezdové haly byl zachován. Tato nepříjemná omezení potrvají do 13. listopadu.

Druhá etapa prací naváže hned následující den, tedy 14. 11. Během ní bude zastávka MHD vrácena na své tradiční místo, obchůzná trasa z jižní části povede přes Lannovu třídu a i tentokrát bude vstup do nádražní odjezdové haly zachován. Podle plánu by měla být tato etapa ukončena 4. prosince.

A jsme-li u těch termínů. Tak stále platí, že kompletně bude hotovo do 21. prosince, kdy veřejnost začne užívat nejen nově upravené okolí nádražní budovy, ale také samotnou budovu s příjezdovou a odjezdovou halou, včetně nového severního předpolí výpravní budovy.