Přeskočit na obsah

Rozšířili jsme ZŠ v Horní Plané

Nestává se často, abychom realizovali historicky největší investiční akci vůbec v rámci nějakého města. Tentokrát se nám to poštěstilo. Před patnácti měsíci jsme zahájili přístavbu školní jídelny a učeben základní školy v Horní Plané.

Dnes už hotové stavební dílo v hodnotě přes 60 milionů korun Město Horní Planá zařizuje novým mobiliářem pro jídelnu a také pro nové učebny 1. stupně v druhém nadzemním podlaží, tak aby žáci mohli nové prostory začít co nejdříve využívat.

Stavba spočívala ve výstavbě dvoupodlažní, částečně podsklepené budovy, která je se starší budovou základní školy spojena bezbariérově. Kromě tří tříd prvního stupně školy zde školáci a učitelé naleznou novou školní kuchyni a jídelnu. Součástí projektu bylo i řešení vnitřního dvora školy včetně mobiliáře, kde byl vytvořen nový aktivní prostor školního areálu. Uprostřed dvora je nyní zatravněná plocha s altánem, vzrostlé stromy a také bylinková zahrada.

Zbývá snad jen dodat, že se nestavělo na zelené louce, ale pracovalo se na místě, kde dříve stával původní objekt školní jídelny. Kromě kvalitního odvedení díla nás těší i to, že po dovybavení nových prostor moderním mobiliářem začne nová budova sloužit svému účelu ještě před Vánocemi, a tak snad EDIKT a. s. svým způsobem předal Horní Plané a hlavně školákům první vánoční dárek.