Přeskočit na obsah

Výročí železnice třeba s Kafemlejnkem

Máme tu další tip jak hezky strávit sobotu 17. září 2022. Ukazuje se, že letos je v jižních Čechách tradiční regionální Den železnice spojen hned se dvěma významnými oslavami. Nejen železniční nadšenci, ale i široká veřejnost si připomene 135. výročí dráhy mezi Veselím nad Lužnicí a Jihlavou a 125. výročí železnice Jindřichův Hradec – Nová Bystřice.

Ilustrační foto – zdroj: http://zeleznice.biz

Hlavní atrakcí oslav budou dozajista jízdy parních vlaků. Historický vlak s parní lokomotivou Kafemlejnek odjíždí v 8:40 hod. z Veselí nad Lužnicí a do Jindřichova Hradce přijede v 10:10 hod. Na zpáteční jízdu po stejné trase parní vlak vyrazí z Jindřichova Hradce v 15:55 hod.

Během dne uskuteční tento parní vlak ještě jízdu ve 13:10 z Jindřichova Hradce do Jarošova nad Nežárkou, kde se koná doprovodný program, a zpět. V tomto vlaku platí speciální jízdné: jednosměrná jízdenka 14 Kč, zpáteční 28 Kč. Děti 6 až 15 let cestují za polovinu, mladší děti zdarma.

Úzkokolejným parním vlakem se pak můžete svézt z Jindřichova Hradce v 10:39 hod. do Nové Bystřice. Na zpáteční jízdu po stejné trase se vlak vydá z Nové Bystřice v 15:18 hod. Celodenní jízdné stojí 540 Kč, pro děti od 3 do 15 let 280 Kč, rodinné jízdné (2 dospělí +2 děti) 360 Kč, děti ve věku do 3 let cestují zdarma. Další informace naleznete na www.jhmd.cz.

Parní vlak úzkého rozchodu pojede také v 10:30 a 13:15 hod. z Jindřichova Hradce do Lovětína, kde můžete absolvovat prohlídku haly s výkladem. Za zpáteční jízdenku zaplatíte 99 Kč, děti od 3 do 15 let cestují za 49 Kč, pro děti mladší 3 let je jízdné zdarma.

Samosebou se o oslavách nebude jezdit jen vlaky taženými parními lokomotivami. Připravena je spousta akcí jak ve startovacích i cílových místech, tak i ve stanicích, jimiž budou parní vlaky projíždět. Na své si při nich přijdou naprosto všichni, tedy jak milovníci dopravy po kolejích, tak i třeba děti. Zda to bude pravda, poznáte ovšem jen sami!